Patirčių dirbtuvės Veiksmų dirbtuvės

Ar reikia sau kelti tikslus?

Ar reikia žmogui turėti gyvenime tikslus? Šiuo klausimu galima ginčytis ir manau visokios nuomonės turi teisę egzistuoti. Tačiau mano giliu įsitikinimu, betikslis gyvenimas neturi ir motyvacijos, o nemotyvuotas ir betikslis gyvenimas neturi nieko bendro su sąmoningumu ar apskritai gyvenimu. Tai egzistavimas. Tačiau kiekvienas gali rinktis, kas jam labiau patinka.

Aš renkuosi tikslingą ir motyvuotą gyvenimą. Nes jei neturėčiau tikslų, net neturėčiau motyvacijos ryte lipti iš lovos. O kam? Kokia prasmė?

BET, giliau įsigilinus, vienas kitas tikslas visgi yra manau pas kiekvieną, tik, mes žmonės tiek daug dalykų linkę priimti kaip savaime suprantamus, kad tenka priminti, jog neturėdami tikslo pavalgyti, ar nueiti į tualetą, neturėsite motyvacijos tai daryti, ir .. kaip manote? Tai štai, motulė gamta, žinodama, apie kai kurių žmonių pasyvumą ir nenuovoką, kai kuriuos tikslus įdiegė mums automatiškai.  Kad nenusižudytume ir neišnyktume. Maitintis, daugintis – tai pamatiniai tikslai, kurių siekdamas žmogus kažką daro.

Taigi, manau visi suprantame, kad tam, jog kažką padarytume, turime turėti tikslą tai padaryti. Dabar jau kitas klausimas, kam pakanka padaryti tik tai ką gamta įdiegė automatiškai, o kam reikia ir kažko daugiau?

Be jokios abejonės, man reikia žymiai daugiau. Turiu tikslą tobulėti, keisti gyvenimą į gera,  mokytis, keliauti, būti sveika, graži…

O svarbiausia turiu tikslą išsikelti sau tokį tikslą, kuris motyvuotų visa tai daryti.

Taigi, kas masto taip pat, manau Naujųjų metų slenkstis, kaip ir man yra naujų tikslų ir iššūkių kėlimo laikas. Todėl siūlau apie tai ir pamąstyti.

Susitarkime, kad tie kas nesiekia didelių tikslų, negauna ir didelių galimybių, o to pasekoje nesulaukia ir didelės sėkmės.

Aišku, sutiksite skeptikų, kurie sakys, kad visa tai tik trumpalaikis malonumas, tas tikslo pasiekimas. Bet čia aš ir vėl garsiai prieštarauju. Klaida ta, kad žmonės ieško malonumo rezultatuose, o ne pačiame procese.  Laimingi tie, kurie mėgaujasi procesu. Ir tas tinka visoms gyvenimo sferos, net mažų mažiausiems darbeliams nudirbti, padeda tik mėgavimasis pačiu darbo procesu, o ne koncentracija į jau pasiektą rezultatą.

Neteisinga yra galvoti, kad tikslas tai pagrindinė siekiamybė. Tikslas tai priemonė motyvacijai, o pagrindinė siekiamybė veiksmas ir pasimėgavimas tuo ką darai.

Perskaitykite šį sakinį dar kartą, kad gerai suprasti, nes tai LABAI svarbu.

Pasiektas rezultatas, tikrai labai trumpai džiugina, todėl pasiektas rezultatas turi būti traktuojamas tik kaip riba, kada jau laikas kelti naujus tikslus, o ne kaip didžiausias džiaugsmo ir palaimos šaltinis.

Pasiektas tikslas – tik riba pradėti kelti naujus tikslus.

 O štai procesas yra didžiausias džiaugsmas ir ne tik dėl to, jog tai geras iššūkis, bet tai galimybė pažinti save, naujai pažvelgti į savo galimybes. Jei turi aukštus tikslus, tai ir jų siekimo procese turėsi pademonstruoti ir išmintį ir lankstumą ir kūrybingumą ir išmonę ir daug įvairių dalykų, kuriuos atrasi savyje esant.

Vadinasi siekdamas savo tikslų tu pirmiausia atrasi savyje naujas galimybes ir pradėsi save vertinti naujai. Taip pat tu patirsi ir nesėkmių, kurių bijoti nereikia, nes būtent jos ir padės gauti naują patirtį, kuri sukurs naują išmintį kurios dėka, kitų tikslų siekti bus lengviau ir dar įdomiau.

Ar matai, kaip rangosi grandininė reakcija, kiek daug pasekmių iššaukia tokia priežastis, kaip tiesiog tikslo turėjimas.

Argi tai nėra žiauriai įkvepiantis dalykas?

Tačiau daugelis žmonių nežino nei ko jie nori nei ko jie gali norėti. (“gali “yra raktinis žodis) Nes dauguma žmonių mano, kad jie kažko norėti negali. Tai toks pat absurdas kaip ir posakis, kad viskas tik nuo likimo priklauso. Bet jei jums atrodo taip, tai irgi pasirinkimas. JŪSŲ pasirinkimas. Taip, čia ne likimas jums taip sako, čia jūs sau taip sakote. Bet šiandien tokių atvejų neaptarinėsiu, nes jie sudėtingi ir tokie įsitikinimai sunkiai keičiami. Tam reikia pirmiausia noro, kitaip tariant tikslo. Manau tuo viskas pasakyta. Ratas užsidaro.

Kalbėsiuosi su tais kurie tiki kad gali, kurie nori galėti ir nori norėti.

Beje šiais laikais labai madinga tapo norėti laisvės ir nepriklausomybės. Ta prasme, laisvės nuo ofiso, nuo tėvų, nuo materijos, nuo suvaržymų ir tt. Taigi iškarto nuginkluosiu tokius.

Laisvę ir nepriklausomybę mes jau turime, visi, na neskaitant tų kurie uždaryti, nors ir tas yra jų laisvo pasirinkimo tapti nusikaltėliais, pasekmė.

Vienintelė laisvė, kurios jums reikia ir kurią jau turite, tai laisvė pasirinkti. Jūs visi galite pasirinkti viską, ką tik norite. Tačiau vėliau, jau jūs tapsite supančioti to savo pasirinkimo. Nes laisvai pasirinkę tikslą, jūs tapsite nebe laisvi, o priklausomi, nuo to tikslo ir nuo savo noro ir pasiryžimo jo siekti.

Taigi, laisvė nėra ir negali būti statoma tikslu, nes ji jau yra ir taip.

Kitas labai populiarus tikslas yra turėti daug pinigų. Tačiau patys pinigai nėra tai ko jums reikia, nes pinigai tai tik priemonė, kurios dėka jūs kažką gausite. Būtent tas ką už tuos pinigus ruošiatės įsigyti ir yra tikslas. Nors nesakau, yra retų pavyzdžių, kai žmogus nori turėti pinigų, kad galėtų ant jų miegoti. Tačiau tai reti pavyzdžiai, dažniau norima už juos nusipirkti prabangią lovą, namą, automobilį ar tiesiog pakeliauti. Tai štai čia jau yra tikslas, o patys pinigai tik priemonė tam tikslui pasiekti. Todėl nepatartina tikslu statyti priemonės, statykite patį tikslą.

Dar vienas svarbus dalykas – niekas neprivalo pasirinkti tik vieną tikslą ir jo vienintelio siekti. Vėlgi, jūs laisvi savo tikslus didinti, koreguoti, susipykti su jais, vės susidraugauti. Jūs galite jų turėti daug ir pačių įvairiausių. Iki pat gyvenimo pabaigos jūs galite kelti tikslus ir juos vykdyti. Nėra jokių ribų. Štai kokia laisvė. Juk nuostabu!

Tik nemeskite vidurį proceso, nes joks tada čia ne tikslas, jei dėl vienos kitos iškilusios kliūties mėtysite ir kursite naujus, kuriuos vėl mėtysite pusiaukelėje.

Tikras karys yra tas, kuris suklupęs atsistoja ir eina toliau, tik jau atidžiau žiūrėdamas po kojomis. Ir eina tol kol nueina ten kur ėjo.

Visad žinokite, kad jūs tikras karys ir jums nebaisu nei suklupti, nei būti sužeistam, nes juk tai tokios smulkmenos palyginus, su tuo, kas jūsų laukia priešakyje.

Beje, turiu būtinai užsiminti ir apie “didžiojo tikslo” kompleksą.

Paskutiniu metu kai kurie prisiskaitę įvairios literatūros, nusprendžia, kad reikia susirasti kažkokį vieną didelį viso gyvenimo tikslą ir metų metais graužiasi, kad niekaip tokio negali sugalvoti. Ne, čia aš nekalbu apie tuos, kurie iš principo mėgsta graužtis. Bet apie žmones, kurie ieško tikslų ne sau, o kažkam, kažkokiam didžiajam tikslui.

Taigi.

1. Nusiraminkite.

Atsipalaiduokite, nes grauždamiesi ir pergyvendami kad – “aš to dar nebandžiau, o jeigu nepavyks, o kaip aš tai padarysiu”-, jūs tik gaištate brangų laiką. Nunulinkite viską.  Geriausiai tai padaryti garsiai ir skaniai pasijuokiant iš savęs ir savo baimių bei nepasitikėjimo. Koks skirtumas, na negi jūs bijote nukristi?, tai ar nemokate atsistoti, ar ką? Kokios problemos? Juk kritimas tai irgi skrydis, jeigu ką.

2. Išsirinkite tikslą ir judėkite į priekį.

Išsirinkite, o ne ieškokite. Tai lengva.

Jei ką, vėliau pabandysiu kažkokių patarimų pasiūlyti, bet pradžiai susivokite ar jums to reikia?

Tai ar jums to reikia? Kokius tikslus keliate kitiems metams? pasidalinkite, o gal savo idėjomis užkrėsite ir kitus.

——————————————————————————-
————————– Aplankykite mano internetinę parduotuvę>
Alavijo kosmetika – tai kosmetika, kur visuose produktuose pagrindinis ingredientas – alavijai užauginti Kanarų salose. Be jų kosmetikoje naudojamos ir kitos natūralios veikliosios medžiagos. 80% produktų skirta brandesnėms moterims.aloe-vera-internetu

Share on Facebook26Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone
Pasidalink su draugais

Jums taip pat gali patikti

1 Comment

 • Reply
  Violeta
  gruodžio 15, 2015 at 10:25 am

  Dekoju 🙂

 • Palikite komentarą

  Palaukite...

  Labas, džiaugiuosi, kad užsukote į mano tinklaraštį.

  Gaukite visas naujienas ir dar daugiau, tiesiai į savo paštą. Pažadu neįkyrėti.