Patirčių dirbtuvės

Kaip prisijaukinti laisvę ir gyventi pagal savo taisykles

Jeigu reikėtų įvardinti vieną svarbiausią įrankį, kurio valdymas atskiria žmones, gyvenančius pagal savo pačių taisykles nuo tų, kurie negali to daryti, tai būtų savikontrolė.

Jogoje tai dar vadinama dieviškąja savikontrole ir tai – kelias į savitvardos meistriškumą. 

Taip visų geidžiama ir aukštinama asmeninė laisvė ir jos sudedamosios dalys tokios kaip: galimybė pačiam valdyti savo laiką ir finansinė nepriklausomybė, kas dažniausiai ir atveria kelius laisvam judėjimui pasaulyje bei laisve užsiimti mėgiama veikla; galimybė bendrauti tik su tais, kas tau įdomūs ir atsisakyti bet kokio bendravimo su tais, kas tau nepatinka. Tai štai, taip visų išsvajota būsena – laisvės būsena, dažniausiai pasiekiama tik per aštrias meistriškos savikontrolės pirštines. Ir taip yra ne šiaip sau.

Užgriuvusi, nepasiruošusį žmogų, tokia laisvė, gali sutraiškyti gyvą ir tokius dalykus galima stebėti labai dažnai. Tose pačiose svajonių salose, kur žmonės atvažiuoja pagyventi nerūpestingai ir laisvai, klesti narkotikai ir alkoholis ir, beje, būtent tarp emigrantų. Dažnai sakoma, kad štai Lietuvoje tamsu, pilka ir niūru, o ten laisvė, saulė, pigūs vaisiai ir gera nuotaika – tik gyvenk ir mėgaukis ta laisve, tačiau ne viskas taip paprasta. Su savo laisve reikia mokėti ir apsieiti.

 Jei tu susitikai su savimi ir neišsigandai – vadinasi tu dar nesusitikai su savimi.

Žinoma ne visiems taip nutinka ir nebandau visų apibendrinti, tačiau visgi neslėpsiu, kad kai kuriuose ratuose tose saulėtose salose rytais priimta užsiimti joga, o vakarais atverti savo sąmonę, tik žinoma visai ne meditacijų būdu, ir keptos bulvės ar makaronai kažkaip dažniau pasitaiko lėkštėse nei tie švieži vaisiai ar daržovės, dėl kurių čia visi ir važiuoja.

Tikroji laisvė keisti savo gyvenimo kryptį ta linkme, kuria pats nori, prieinama tik per sugebėjimą save kontroliuoti – per dieviškąją visos savo esybės savikontrolę, o iki to laiko tu svajosi sulieknėti ir tuo pat metu valgysi kiekvieną vakarą, svajosi apie naują darbo pasiūlymą ar dalyvavimą naujame perspektyviame projekte, o tuo pat metu vėluosi su ataskaitomis dėl pastovaus darbų atidėliojimo, sieksi laimės, tuo pat metu pastoviai atiduodamas save į kritikos ir susierzinimo rankas.

Mūsų akyse kuriasi nuotolinio darbo tendencijos, šimtai įvairių profesijų žmonių randa galimybes dirbti internetu, gyvendami bet kurioje pasaulio vietoje ir jiems nebereikia nei biurų, nei kabinetų. Laisvės daina įgauna visiškai realius kontūrus, visi gali pasirinkti gyventi laisvai, pasirinkti kada ir kiek nori dirbti, atlikti užduotis dieną ar naktį, ar per keletą valandų, ar net per visą savaitę, tapti savo laiko ir gyvenimo šeimininai. Argi tai ne stebuklas, kurį kuria šių laikų progresas?

Kol spaustuvės spausdina knygas apie asmeninį tobulėjimą ir nuotolinius biurus, o kiti skundžiasi, kad jų profesija neleidžia pabėgti iš to biuro, siūlau pastebėti tuos, kurie jau bando įšokti į šį naują traukinį.

Tik bėda yra ta, kad dauguma, pradėję dirbti laisvu grafiku, neužilgo praranda ritmą, nes negali išmokti dirbti be pavadėlio, viršininko kumščio ar bendros biure vyraujančios darbingos atmosferos. Nesakau visi, bet – daugelis.

Asmeniškai aš prisipažįstu, kad ilgą laiką sunkiai taiksčiausi su tuo, kad manęs niekas nepastūmėja ir nepasako, kad turiu padaryti tą ir aną ir kad tai turi būti padaryta taip ir anaip. Biuro kontrolė ilgai buvo vienintelė jėga, verčianti mane kokybiškai dirbti.

Tiesiog nusiimti pančius, dar nereiškia išsivaduoti iš vergovės.

Savikontrolė yra tiesiogiai proporcinga žmogaus sąmoningumui.

Taigi tokios yra sąlygos ir tie, kas nesugeba dirbti be botago ir be sausainio, tiems laisvo gyvenimo galimybės gali būti labai nekokios. Tokių žmonių darbas gali būti nelabai reikalingas, nes tie, kurie nori bendradarbiauti su laisvu darbuotoju, dažniausiai tikisi būtent didesnio stropumo, savarankiškumo bei kūrybinės laisvės, kuri pagimdo šedevrus, o ne tokio, kurį reikia kontroliuoti ir prižiūrėti, taigi sėkmė priklauso tik nuo paties darbuotojo savikontrolės ir sugebėjimo dirbti laisvai ir savarankiškai.

Kas gi yra ta savikontrolė?

Pradėsiu nuo to, kad kiekvienam reikia susimąstyti apie tokį dalyką kaip tapimas suaugusiu. Kada gi žmogus tampa suaugusiu ir ar tampa apskritai? Juk suprantame, kad vien amžiaus riba, tai nėra tikslus suaugusio žmogaus apibūdinimas.
Kažkur esu skaičiusi man labai giliai įstrigusį posakį, kuris skamba maždaug taip:

Suaugusiu žmogus tampa tik tuomet  kai įstengia pats sau pasakyti “NE” “

Ir tikrai – maži vaikai, maži amžiumi, juk negali sau pasakyti ne. Jų paskatos yra paremtos norais, nepriklausomai ar tai jiems naudinga ar kenksminga. Jie gali paklusti tėvų neleidimui, tačiau patys nuspręsti atsisakyti to, ko jie nori, tikrai nesugeba.

O dabar atsigręžkime į suaugusius. Ar daugelis jų gali pasakyti sau ne, kai susiduria su jų sveikatą ir gyvenimą griaunančiais dalykais, kurių jiems tiesiog norisi? Ar daugelis savo valia atsisako tinginystės, veltėdžiavimo, apkalbų, pykčių, negatyvių emocijų ir kitų juos ir jų gyvenimus griaunančių dalykų?

Bent mėnesiui? Bent savaitei? O Jūs pats ar galite?

Taigi manau, pradeda ryškėti kontūrai ir jau kiekvienas, intuityviai, pradedame pagauti esmę.
Nori būti laivas? O ar jau esi tam pakankamai suaugęs? Jei atsakymas į antrą klausimą pakibo, galima drąsiai teigti, kad kol kas laisvas dar nesi. O jei tau jau keturiasdešimt ar daugiau metų, manau nelabai ir nori, nes per tiek laiko juk ir pats galėjai prieiti prie tokių išvadų.

Bet palaukite negi virš keturiasdešimties ar net šešiasdešimties jau viskas prarasta, net jei tu iki šios dienos esi dar tik moraliniuose šliaužtinukuose? Tikrai ne! Nes jau ką žinau tai žinau, kol esi gyvas, viską galima pakeisti, nebent to nenori.

Su meile Luka de Luna.

Dar kitaip galėčiau save pavadinti pokyčių eksperte, nes mažiausiai 10 paskutinių metų daugiau praktiškai niekuo ir nebeužsiimu tik ką nors imu ir keičiu savo gyvenime ir žinoma tik į gerąją pusę!

Bus tęsinys.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Aplankykite mano internetinę parduotuvę>
Alavijo kosmetika – tai kosmetika, kurios produktuose pagrindinis ingredientas – alavijai užauginti Kanarų salose. Be jų kosmetikoje naudojamos ir kitos natūralios veikliosios medžiagos. 80% produktų skirta brandesnėms moterims.

www.alavijoziedas.lt

parduotuvė

Share on Facebook202Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone
Pasidalink su draugais

Jums taip pat gali patikti

Nėra komentarų

Palikite komentarą

Palaukite...

Labas, džiaugiuosi, kad užsukote į mano tinklaraštį.

Gaukite visas naujienas ir dar daugiau, tiesiai į savo paštą. Pažadu neįkyrėti.