Patirčių dirbtuvės

15 dalykų, kurių reikia atsikratyti

atsikratyti

Jeigu sugebėsite atsikratyti kai kurių nereikalingų įpročių jūsų gyvenime, tai gyvenimas tikrai taps šviesesnis ir žymiai sėkmingesnis.

  1. Negatyvios mintys su savimi ir apie save jums nereikalingos

Baikite negatyviai kalbėtis patys su savimi ir sukti tuos pačius tuščius pokalbius su savimi, apie tai kaip viskas blogai.
Dauguma žmonių net nesusimąstydami kenkia sau gyvendami pastoviame blogų minčių ir emocijų fone. Tokiu būdu tos emocijos valdo jų gyvenimą ir suka visai ne ta linkme kuri būtų žmogui geriausia. Ir nereikia aklai tikėti tuo ką jums sako jūsų logika, sveikas protas ar įsitikinimai. Jūs esate daug geresni ir sugebate žymiai daugiau negu patys apie save galvojate. Neleiskite savo blogoms mintims gadinti jums gyvenimo, išvarykite jas iškarto tik pastebėję, taip kaip išvarytumėte ožkas iš žydinčio sodo, kad jos nenuėstų nuostabių gėlių žiedų.

Kaip tai daryti? Keiskite blogas mintis geromis.

2. Paleiskite savo praeitį.

Šiandien yra ta diena, kuomet jūs galite įtakoti savo ateitį. Viskas ką darysite ir galvosite šiandien taps ateitimi ir tik jūs renkatės kokia ji bus. Praeities jūs nebegalite nei pasirinkti nei pakoreguoti nei pasiimti su savim. Aišku, nėra lengva atsisakyti gerų prisiminimų, ypatingai jei šiandien yra blogiau nei tada. Tačiau žinokite, tai inkaras, sunkus inkaras kurį jūs prisirišate sau po kaklu ir tampotės visur su savimi, ir dėl ko negalite orientuotis į ateitį ir dabartį. Niekas nepasikeis vien nuo prisiminimų kaip buvo. Pasikeisti gali tik tai ką darote šiandien. Išmokite matyti šią dieną ir mąstyti galvodami apie tai ko norite pasiekti, kaip norite kad būtų rytoj.

3. Baikite kritikuoti

Jokiu būdu nekritikuokite žmonių dėl jų asmeninės nuomonės ar dėl kažkokių jų veiksmų. Juo labiau atsisakykite nuo kritikos tiems, kurių nuomonė skiriasi nuo jūsiškės. Nekritikuokite įvykių kurie vyksta ne pagal jūsų planą. Supraskite, kad jei jūsų lūkesčiai ar iliuzijos nepasiteisino, tai jūsų ir tik jūsų problema. Kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę ir gali turėti visai kitokius lūkesčius bei kitaip suprasti įvykius. Tai kiekvieno mūsų teisė. Visi žmonės skirtingi ir kiek žmonių tiek nuomonių. Nėra vienos 100% teisingos.

4. Baikite teisintis

Kuo greičiau baikite teisintis ir ieškoti pateisinimo viskam ko ir kodėl jūs negalite. Bet kokie pasiteisinimų ieškojimai apriboja jūsų galimybes. Vietoj to geriau ieškokite galimybių. Nesiteisinkite nei patys prieš save nei prieš kitus. Kiti vis tiek matys iš šono, kad jūs tik bijote, o patys tik pasijusite geriau kelioms sekundėms, bet vėliau, jūs įprasite visko vengti ir apgaudinėdami save pasiteisinimais galiausiai įvarysite save į kampą.

5. Nustokite gyventi taip, kaip iš jūsų tikisi aplinkiniai.

Yra žmonių kurie visad žino kaip jums yra geriau ir visada stengiasi jus įtikinti, kad tik jie geriausiai žino ko jums reikia gyvenime ir ką jūs turite daryti. Bet kokie tokie dalykai niekaip negali būti toleruojami, nes niekas geriau už jus nežino, ko jūs norite, ir kas jums yra geriau. Tačiau daugybė žmonių gyvena gyvenimą, kuris jiems net nepriklauso. Jie daro viską, ko iš jų tikisi artimieji, draugai, kolegos. Laikui bėgant tokie žmonės užgniaužia, o galiausiai ir visai pamiršta savo tikruosius norus ir poreikius, ir pradeda tikėti, kad kažkas tikrai žino geriau už juos pačius. Tačiau ar jie tikrai laimingi? Ar jie gali tikėtis pajusti gyvenimo pilnatvę? Visuomet atsiminkite – gyvenimas jums duotas tik vienas ir gyventi jį turite jūs pats. Neatiduokite niekam kitam tokios brangios dovanos. Pasinaudokite ja pats.

6. Neįrodinėkite savo tiesos.

Net neįsivaizduojate, kiek žmonių draskosi įrodinėdami savo tiesas, net rizikuodami dėl to prarasti ar nutraukti jiems svarbius santykius. Žmonės skiriasi tik dėl to, kad nei vienas nesugeba atsisakyti šio kvailo įpročio įrodinėti savo tiesas ir kovoti už savo teisybę. Kai kurie nesugeba susitaikyti su kitokiu požiūriu ir bando įtikinti kitą atsisakyti savo požiūrio, skaudindami vienas kitą. Paklauskite savęs ar tai tikrai verta visų tų praradimų? Ar jums tikrai svarbiau būti teisiu, ar gal geriau laimingu?

7. Išsivaduokite nuo savo baimių

Bet kokiomis aplinkybėmis prisiminkite, kad baimė tai tik iliuzija. Baimė neegzistuoja. Tai jūs ją sukuriate savo galvoje. Kai tik jūs pakeisite savo būseną, tuomet ir viskas aplink stos į savo vietas.

8. Baikite bandyti padaryti gerą įspūdį kitiems.

Nusiimkite visas savo kaukes ir būkite tuo kuo esate. Juo labiau, turite didžiuotis savimi ir savimi tokiu koks esate. Jei labai jau sau nepatinkate toks, tai keiskite save, bet nevaidinkite kažko kuo nesate iš tikrųjų. Juk žmonės ne kvaili, vis tiek pastebi visą tą jūsų vaidybą. Priimkite ir nuoširdžiai pamilkite save tokį koks esate, su visom silpnybėm ir netobulumu. Tobulų nebūna ir nereikia to siekti. Siekite būti išskirtiniais, o tokiais būsite tik likdami savimi.

9. Baikite klijuoti etiketes.

Visiška kvailystė skirstyti žmones į kategorijas ir klijuoti etiketes tiems kurių nei pažįsti, nei žinai. Viena gera indėnų patarlė sako: nespręsk apie žmogų, kol savaitę nepavaikščiosi su jo mokasinais. Taigi ir jūs nespręskite apie žmones, nes jūs nesate jie ir nežinote kodėl jie yra vienoki ar kitokie. Geriau tobulėkite patys ir plėskite savo akiratį, kad neatrodytumėte visiškais neišprusėliais, badydami pirštais į kitus.

10. Nesipriešinkite permainoms.

Nereikia laikytis įsikibus praeities jei aplinkybės jau verste verčia jus kažką keisti. Geriau nuo to tikrai nebus, jūs vistiek vienaip ar kitaip būsite priversti keistis, nes gyvenimas nestovi vietoje ir kiekvieną dieną vyksta pokyčiai visame kame. Jei pajutote, kad jūsų nebetenkina tai kas vakar tiko, tai ir paleiskite tai, jei matote, kad visos aplinkybės klostosi taip, kad jums tereikia pirštą pajudinti ir prasidės permainos, nestabdykite šio proceso. Žinokite, kad permainos vyks nežiūrint į tai norite ar nenorite to, tik jei patys atsisakote dalyvauti tame procese, viskas gali pakrypti labai nemalonia linkme. Bet kokios permainos visada tik į gera, į gera ir jums ir jus supantiems žmonėms.

11. Nustokite skųstis.

Baikite vieną kartą skųstis, kad kažkas vyksta ne taip kaip jums norisi, kad žmonės blogi, kad kalta valdžia ir kad viskas aplink jums tik nori pakenkti. Apskritai nustokite skųstis ir gailėtis savęs, tai niekur neveda. Taip, suprantama, kartais tai labai skaudina ir liūdina. Tačiau supraskite, kad niekas negali jūsų nuskriausti be jūsų sutikimo. Jokie poelgiai ar situacijos patys savaime negali liūdinti ar skaudinti, jei jūs patys sau neleisite dėl to liūdėti ar pykti ar įsižeisti. Tik jūs nusprendžiate, kada jūs įsižeisite ar kada nuliūsite. Juk žinote, visai kitas žmogus lygiai toje pačioje situacijoje gali sureaguoti visai kitaip ir nėra jokios taisyklės kaip turite į ką reaguoti, tik jūs patys renkatės savo reakciją.

12. Baikite kaltinti save ir kitus

Nekaltinkite savęs dėl to, ko nepadarėte, baikite kaltinti save dėl aplinkybių kurių nesukūrėte. Taip pat baikite kaltinti aplinkybes, ar kitus žmones ir apskritai visame kame ieškoti kaltų. Jei jūsų gyvenimas eina ne ta linkme kokia norėtumėte, tiesiog ieškokite galimybių ir kelių kaip tai pakeisti, o ne ieškokite kas kaltas. Kaltininko atradimas problemų neišsprendžia.

13. Baikite viską kontroliuoti.

Aišku, visi mes norime stipriai laikyti vairą savo rankose, tačiau per didelė kontrolė nieko gero neduoda, tik apsunkina jus ir visus aplinkinius. Baikite kontroliuoti savo artimuosius, leiskite jiems laisvai kvėpuoti, atstokite nuo bendradarbių ir kitų žmonių su savo kontrole. Nustokite kontroliuoti viską kas su jumis atsitinka ir leiskite gyvenimui tekėti sava vaga. Suteikite malonumą sau atsipalaiduoti, o kitiems malonumą gyventi savo gyvenimą.

14. Baikite abejoti.

Jeigu jūs amžinai svarstote, abejojate ir niekaip nesugebate priimti sprendimų savo gyvenime, jūs apsunkinate save ir kitus. Tačiau niekas ir niekada negali priimti jūsų sprendimo už jus pačius. O tam, kad priimti sprendimą reikia prisiimti atsakomybę už pasekmes. Kai jūs abejojate, viskas ką jūs darote, tai tik trukdote procesui, stabdote natūralią energijos tėkmę ir kuriate sūkurius, kurie po to jus pačius ir įtraukia. Sprendimas, koks jis be būtų yra geras. Priimkite bet kurį ir pamirškite kitus variantus. Pradėkite gyventi su tuo sprendimu. O kai reikės kito sprendimo priimkite kitą. Tam, kad priimti sprendimą, nereikia po keletą mėnesių kankintis ir kankinti visus aplink. Niekas ir niekada negali žinoti, kuris iš sprendimų yra geresnis ir niekas nežino kaip būtų jeigu būtų.

15. Baikite įsižeidinėti dėl kiekvienos smulkmenos.

Ar jūs tikrai manote esantis toks pasaulio bamba, kad kiekvienas žmogus tik ir galvoja, kaip čia jus įžeisti, kad pasikankintumėte? O ar niekada nesusimastėte, kad tai jūs įsižeidžiate, o ne jus įžeidinėja. Ir tai yra skirtingi dalykai. Viena blondinė išklausiusi anekdoto apie blondinę įsižeidžia, kita skaniai pasijuokia. Viskas priklauso nuo jūsų svarbumo sau pačiam. Ego tai tas svarbuolis, kuris sėdi jumyse amžinai patempęs lūpą ir nesupranta, kad žmonės visai neturi jokių blogų kėslų jūsų atžvilgiu. Laikas pradėti skirti, tikrai blogus ir netinkamus dalykus, nuo paprasčiausių žodžių nenešančių nieko tarp eilučių apie konkrečiai jūsų asmenį.

Share on Facebook
Facebook
3Tweet about this on Twitter
Twitter
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email

Pasidalink su draugais

Jums taip pat gali patikti

Nėra komentarų

Palikite komentarą

Palaukite...

Labas, džiaugiuosi, kad užsukote į mano tinklaraštį.

Gaukite visas naujienas ir dar daugiau, tiesiai į savo paštą. Pažadu neįkyrėti.