Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
7 rugsėjo, 2015- Sigita

Bijoti yra normalu

Daug kas Jums sako „nieko nebijok, daryk, ženk į priekį ir viskas bus O. K.” Norėčiau aš pasižiūrėti į žmogų, kuris nieko nebijo. Manau, jo jau nėra tarp gyvųjų, nes, kiek žinau, baimė mums yra duota tam, kad mus apsaugotų. Tie, kas kažką daro savo gyvenime, kažką keičia ar įgyvendina, nori nenori susiduria su baimėmis ir abejonėmis ir tai – normalu. Baimių neišvengsi, tačiau kiekvieno asmeninis sąmoningas pasirinkimas bijoti ar ne, pasiduoti jai ar kontroliuoti.

Juolab, kad kiekvienas žmogus vienoj vietoj gali būti be proto drąsus, o kitoj bijoti kokios nors nesąmonės. Su savo pasąmone nėra taip jau lengva kovoti. Pats sau negali liepti nebebijoti, taip pat, kaip liepti nebevalgyti ar nebegerti. Baimė – tai pasekmė mūsų gyvenimo patirčių, o jos rūšys – tai mūsų aplinkos ir formavimosi šioje aplinkoje faktorių poveikio pasekmės.

Jei žmogus augino baimes savyje 20-30 metų, jis jau seniai net nebeskiria jų nuo normalių jausmų. Kaip galėtų jis staiga imti ir nebebijoti?

Netikėkite tais, kas sako, jog baimės atsikratyti lengva. Tai netiesa. Visų pirma, ji nėra viena, baimės rūšių yra labai daug. Jei tu nebijai šokti parašiutu, tai dar nereiškia, kad tu nebijai tamsos. Jau nekalbu apie fobijas.

Baimės atsikratyti sunku, kaip ir visų kitų psichologinių dalykų. Tačiau aš pabandžiau eiti kitu keliu.

Turiu daugybę baimių, nors seniau maniau, kad esu drąsi ir žinau, jog kitiems tokia atrodau. Iš tikro bijau tokių kvailų dalykų, kad net pyktis ima ant savęs. Juolab, kad aiškiai suprantu, kad visa tai yra tiesiog sociumo įdiegtos, tokios jau banalios ir niekuo nepagrįstos baimės, kad net gėda kam pasakyti.

Turiu tokių senų pažįstamų, kurie turėjo reikalų su sunkiomis priklausomybėmis ir kurie gydėsi bei „išsigydė”. Tada vieno pasiklausiau „kaip tu sugebėjai, juk buvai jau visai palaidotas?” Ir jis atsakė labai labai paprastai „aš neišsigydžiau, tai neišgydoma, aš tiesiog išmokau su tuo gyventi.”

Taigi, jie tiesiog pripažįsta ir išmoksta gyventi turėdami ligą, bei ją kontroliuodami. Panašiai kaip diabetikas, jis juk neišgyja, tačiau išmoksta su tuo gyventi.

Tuomet ir kilo man mintis, jog mano smegenims būtų tikriausiai lengviau priimti, pripažinti, žinoti, kaip, kada, kodėl pasireiškia baimė ir iš anksto išmokti užkirsti kelią pasekmėms. Jei tu žinai, kokie simptomai, kada jau reikia sureaguoti, kokių imtis priemonių, tu esi apsiginklavęs ir gali kontroliuoti pasekmes.

Mano visos bėdos visada kilo dėl baimės. Nusprendžiau išmokti su ja gyventi, susidraugauti ir susitarti dėl abiems pusėms priimtinų sąlygų bendradarbiaujant.

Negaliu pasakyti, kad tai paprasta, tačiau kažkaip po mažą žingsnelį, daug stebint save, analizuojant ir spėjant užkirsti kelią priepuoliui, visgi pasiteisina.

Tačiau pirmasis ir pats svarbiausias dalykas, tai būti 100% sąžiningu su pačiu savimi. Norint pradėti kažką keisti ar tobulinti, pirmiausia reikia labai aiškiai tai įvardinti. Būti atviru su savimi nėra lengva, mes tiek pripratę sau meluoti, jog net patys to nebepastebim. Todėl norint kažko imtis teks padaryti tai: RĖŽTI SAU Į AKIS VISĄ VISĄ TIESĄ APIE SAVE, TOKĮ, KOKS IŠ TIESŲ ESI.

Taigi pirmas ir pats svarbiausias žingsnis – tiesos paieškos.

Po truputį, atsargiai, atrandam savo baimes, kurios trukdo gyventi. Apibūdiname jas, apžiūrime iš visų pusių. Pamąstome apie kiekvieną, iš kur gi ji kilo, kiek ji yra reali, kaip ji prasideda, kas iššaukia ją. Viską rašome į savo slaptą dienoraštį, kuriame fiksuojame ir analizuojame viską, kas susiję su baimėmis. Prisiminkite, gal kažką iš tolimos vaikystės, gal kažkada išgirdote, kad taip reikia, o gal mama to bijojo ir jums persidavė.

Turime pripažinti sau, kad turime tas ar anas, kvailas ar tikras baimes, jausmus kurie jas sukelia ir turime priimti save tokius, su visais tais dalykais, nes tai nėra nei blogai nei gerai, tai yra ir tiek, kaip koja ar ranka 🙂 Priimkite viską, ką turite ir reaguokite į tai visiškai ramiai. Tai – pradžios ir atspirties taškas. Mes visi turime jausmus, emocijas ir baimes ir visa tai yra mūsų patirtis, savo patirtį mes galime pakeisti ir viskas yra normalu.

Atsiminkite, pripažindami, įvardindami ir priimdami savo baimes, mes jas ištraukiame iš savo pasąmonės ir jos nustoja formuoti mūsų ateitį mums patiems to nežinant. Tokiu būdu mes paimame vairą į savo rankas. Mūsų reikalas išmokti į tai reaguoti ramiai ir lengvai, kaip į tai, kas yra ir tiek. Jei kol kas negalite reaguoti ramiai, turite mintyse vis pasakyti tokią frazę, „noriu reaguoti į tai ramiai, be neigiamų emocijų, bet kol kas nesigauna.”

Viskas yra nepaprasta, viskas sudėtinga, visi jūsų negatyvūs jausmai, tokie kaip pyktis, pavydas, įžeidumas ir panašūs, tai – jūsų baimės vaikai, ji gimdo juos, o jūs manote, kad tiesiog toks yra jūsų charakteris ir nieko nepadarysi.

Padarysi, bet tik pripažinęs, kad esi užvaldytas ir kad tu nesi toks, koks norėtum būti, tačiau gali būti koks tik nori.

Nebandyk kovoti su baime, ji už tave stipresnis karys, tačiau priimk ją ir apsigyvenkite kaimyniškai, tarkitės, diskutuokite, ieškokite išeities, o dviese juk visada lengviau rasti tą išeitį iš užburto rato, kurį beje patys mes sau ir užsiburiame.

Ne veltui sakoma, kad baimės akys didelės. Taip, tai pati didžiausia bėda, kad viskas yra nenatūraliai padidinama, kai tik mūsų sąmonę užvaldo baimė. Tačiau jei jūs jau esate tam pasiruošęs, žinote, kad taip bus, žinote, kad taip jau būna, bet tai nėra tikra, tai tik mažas baikštus vaiduoklis, kuris tupi jums ant peties, tuomet viskas stoja į vietas.

Drąsa, manau, tai nėra baimių neturėjimas, tai sugebėjimas sąmoningai jas kontroliuoti ir neleisti joms kontroliuoti jūsų gyvenimo.

Ateities baimės sėkmingiausiai suvaldomos šiandienos darbais ir šiandieninių problemų sprendimu. Jei jūs nusprendėte, kur einate ir ką darote, tai eikite ir darykite, o problemas spręskite tik tuomet, jei jos atsiranda. Ir neleiskite savo smegenims kurti to, ko nėra ir greičiausiai, net nebus todėl, kad tik jūs atsakingas už savo smegenų veiksmus, kaip ir už savo pačių veiksmus bei sprendimus.

——————————————————————————-
Nebijoti raukšlių Jums padės alavijo kosmetika iš www.alavijoziedas.lt

Kraunama
svg
  • 01

    Bijoti yra normalu

Greita navigacija