Cart updating

ParduotuvėsvgJūsų krepšelis šiuo metu yra tuščias.

Kraunama
14 birželio, 2015- Sigita

Kuo naudingi 5 Tibeto pratimai?

Kodėl 5 Tibeto pratimai yra naudingi?

Mistiniai ir legendomis apipinti 5 Tibeto pratimai, kuriuos sukūrė Tibeto vienuoliai, man tapo rytiniu džiaugsmo ir geros savijautos ritualu. Tibetiečiai ir šiaip budistų tikėjimas sako, kad žmogaus kūne yra 7 pagrindinės čakros, kitaip sakant – energijos centrai arba energetiniai rutuliai. Sveiko žmogaus energijos centrai sukasi labai greitai ir vienodu greičiu, generuodami energiją ir keldami ją nuo kirkšnies iki viršugalvio, lyg koks fontanas. Tokiu būdu žmogus aprūpinamas gyvybine energija. Sutrikus sukimosi greičiui ar net kai kurioms čakroms sustojus visai, žmogus serga, sensta, jaučiasi blogai. Tibeto pratimų dėka yra normalizuojamas tų energijos centrų sukimasis, žmogus susigrąžina sveikatą ir jaunystę.

Kitoks labiau mokslinis paaiškinimas yra toks, kad tose vadinamųjų čakrų vietose žmogaus kūne yra išsidėsčiusios endokrininės liaukos, kurios reguliuoja žmogaus hormoninę pusiausvyrą. Ant žmogaus stuburo panašiose vietose, kaip ir žymimos čakros, yra išsidėsčiusios pagrindinės žmogaus vidaus sekrecijų liaukos. PVZ: Viršugalvio čakrą atitinka kankorėžinė liauka, o gerklės čakrą – skydliaukė. Sutrikus liaukų darbui, organizme atsiranda ligos. Pratimai kaip tik ir stimuliuoja šių liaukų darbą.

Taigi 5 Tibeto pratimai nėra religija ar kažkokia mistika. Tai kūno treniruotės, kurios pagerina viso organizmo funkcijas. Padeda normalizuoti energijos centrus, stimuliuoja juos ir prisotina organizmą deguonimi. Taip pat stiprina raumenis, kūno lankstumą bei stangrumą. Padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų ir yra tiesiog puiki dienos pradžia.

Pratimai yra lengvai padaromi, tam nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Kitas svarbus dalykas, pradedantiesiems – pratimus reikia pradėti daryti nuo 3 kartų kartojimo pirmąją savaitę ir kiekvieną savaitę pridedant po 2 kartus, kol kiekvieną pratimą pakartosite po 21 kartą. Tada jau kartojimų skaičius stabilizuojasi ir daromas visada vienodas – kartojant pratimus po 21 kartą.

Pradžioje gali sektis sunkiau, kojos neišsities ar bus sunkiau pasilenkti, tačiau tai ne bėda, darykite taip, kaip gaunasi, nieko nedarykite per skausmą. Kiekvieną kartą pavyks vis lengviau ir lengviau.

Prieš pradėdami būtinai padarykite trumpą apšilimą. Pratimus geriausia daryti ryte.

Pasitieskite jogos kilimėlį ar darykite pratimus ant storo kilimo.

5-TIBETO-PRATIMAI

Pirmas pratimas:

Atsistokite, kojos pečių plotyje, rankos ištiestos delnais į apačią, pečių aukštyje.

Pradedame suktis pagal laikrodžio rodyklę. Kad galva nesvaigtų ir nenuneštų į šoną, žiūrėkite į kažkokį vieną tašką. Stenkitės to taško nepamesti iš akių. Kvėpuokite lėtai, įkvėpdami per nosį iškvėpdami per burną.

Sukitės pirmą savaitę tris ratus, vėliau, kas savaitę pridėsite po du pakartojimus kol bus 21 apsisukimas. Toliau suksitės, o taip pat ir kitus pratimus kartosite po 21 kartą.

Po kiekvieno pratimo atsistokite ir giliai įkvėpkite bei iškvėpkite 3 kartus. Neskubėkite, leiskite aprimti galvos svaigimui, stabilizuokite kūną.

Antras pratimas:

Atsigulkite ant nugaros. Rankos šalia kūno ištiestos. Delnai į apačią, pirštai suglausti.

Įkvėpdami kelkite galvą ir kojas aukštyn. Galvą spauskite prie krūtinės, kojas ištieskite vertikaliai, pėdas horizontaliai.

Iškvėpdami leiskite kojas ir galvą atgal. Atpalaiduokite kūną ir vėl kartokite judesį.

Trečias pratimas:

Atsiklaupkite ant kelių, kojų pirštai sulenkti. Delnais apimkite apatinę šlaunų dalį, kad nykštys būtų į priekį.

Iškvėpdami lenkite galvą prie krūtinės. Įkvėpdami lenkitės atgal, kiek tik galite, atloškite galvą ir lenkitės per nugarą.

Iškvėpkite ir grįžkite į pradinę padėtį.

Ketvirtas pratimas:

Atsisėskite, kojas ištieskite priešais save, pėdos pečių plotyje. Rankas padekite delnais žemyn šalia sėdmenų pirštais nukreiptais į priekį. Iškvėpdami spauskite smakrą prie krūtinės.

Įkvepiant loškite galvą atgal, o kūną kelkite į viršų, taip, kad kojos per kelius susilenktų. Į grindis remsitės tik kojomis ir rankomis. Iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį.

Penktas pratimas:

Atsigulkite ant pilvo. Kojos ištiestos, pirštai užlenkti. Kojos pečių plotyje, rankos šalia kūno.

Įkvėpdami kelkite galvą ir atsiloškite kiek galite, pasikeldami truputį rankomis.

Iškvėpkite, grįžkite į gulimą pozą ir vėl įkvėpdami kelkite sėdmenis į viršų, kol rankos ir kojos bus ištiestos ir kūnas bus apverstos V raidės formos. Galvą spauskite prie krūtinės. Grįžkite į pradinę padėtį.

——————————————————————————-
www.alavijoziedas.lt
Kokybiška alavijų kosmetika rytiniams džiaugsmo ir geros savijautos ritualams.

Kraunama
svg
  • 01

    Kuo naudingi 5 Tibeto pratimai?

Greita navigacija