Minčių dirbtuvės Patirčių dirbtuvės

Pozityviai mąstyti, su kuo tai valgoma

Šiaip jau tai viskas ką noriu pasakyti, yra labai paprasta ir kiekvienam prieinama. Tačiau mes tiesiog ne visada susimąstome apie tai. Pirmiausia, aš visgi daugiau kalbu apie taip vadinamąjį pozityvų mąstymą. Tačiau neretai susiduriu su neteisinga nuomone apie tai, kas tai yra. Pasistengsiu paaiškinti paprastai.

Pozityviai mąstyti, tai nereiškia nebegalvoti apie nieką bloga, slopinti savo emocijas, apsimetinėti, kad viskas gerai ar pastoviai vaikščioti išsišiepus. Taip mąsto trumparegiai žmonės, kurie daro išvadas apie tai ko nežino, net neįsigilinę į tai apie ką apskritai kalba. Deja mūsų visuomenėje tai ypatingai paplitusi mada. Lietuvoje būnu po 3-4 kartus per metus ir kiekvieną sykį tenka labai sunkiai adaptuotis prie tų niūrių veidų ir nuotaikų. Na bet jūs ir patys žinote apie ką kalbu.

 Tačiau aš noriu pasakyti, kad aplink mus pasaulyje yra tiek pat gerų tiek pat blogų dalykų, juolab, kad ir tai yra tik subjektyviai jūsų manymu jie geri arba blogi.

Visgi sutikite, viską, kas aplink jus yra gera , jūs priimate be jokių emocijų, lyg kažkokį savaime suprantamą dalyką, kuris privalo būti. Bet jei jau kažkas yra ne taip kaip jums norėtųsi, kažkas yra ne taip kaip jums patogu, iškarto sureaguojate visomis kūno ir smegenų ląstelėmis bei puolate piktintis.

Nors jeigu jūs kiekvieną rytą atsikėlę pamąstytumėte apie tai, kaip yra gerai, kad bėga karštas vanduo tiesiai iš čiaupo ir nereikia eiti pasisemti jo kažkur į šulinį ir atsinešti kibirais, kartį ant kaklo užsidėjus, kaip kad darė mūsų močiutės. O beje dar daug kas taip daro ir po šiai dienai. Ir štai jums jau pozityvaus požiūrio pavyzdys, nes jau kiekvieną rytą atsikėlę jūs turite kuo ir galite pasidžiaugti. Arba pabandykite pasidžiaugti kiekvieną rytą išlipę iš šiltos lovos ir nuėję į tualetą. Ten šiltai bei patogiai atsisėdę pagalvokite, kaip gerai, kad nereikia bėgti į lauką per sniegą į kažkokią lauko būdelę. Štai tai yra tie geri dalykai kuriuos jūs turite ir kuriuos turite matyti, fiksuoti ir džiaugtis, o ne burbuliuoti, kad neturite kuo apsirengti, kad blogas oras, ar kad viskas nervina.

Mintys jūsų materialios, o būsena kurioje gyvenate šiandien, sukuria būseną, kurioje gyvensite ryt. Jei šiandien stengiatės kreipti mintis link gerų, pozityvių dalykų, jūsų emocinė būsena tampa geresnė ir formuoja geresnę ateitį. Nieko čia nei sudėtingo, nei ypatingo. Vien stengdamasi diena iš dienos keisti savo būseną, ieškodama kažko, kuo galėčiau pasimėgauti ar pasidžiaugti, tomis dienomis, kada atrodo niekas negalėjo džiuginti, aš labai toli nukeliavau savo svajonių link. Ir tikrai turėjau tokių dienų, mėnesių ir metų, kai atrodė nieko gero niekada jau nebus ir nėra prasmės apskritai gyventi. Reikėjo tik paieškoti ir radau. O tai mane ir ištraukė iš duobės, niekas kitas, tik aš pati, savo minčių ir būsenų pagalba. Vėliau atsiranda ir noras gyventi ir kažką veikti.

Pozityvus mąstymas, tai tiesiog matyti gerus dalykus aplink save, fiksuoti juos, stengtis jais džiaugtis ir būti dėkingais užtai, kad turite tiek daug, o ne įsivaizduoti, kad tai yra savaime suprantama, taip yra, buvo ir visada bus. Ir jei taip norite skųstis ir matyti daugybę blogų dalykų, tai bent jau pasistenkite adekvačiai tiek pat pastebėti ir gerų. Net tai padės po truputį keistis jūsų savybėms ir pasikeis jūsų mąstymas, jūsų emocinis ir energetinis lygis. Tapsite patrauklesnis sau ir kitiems, nes tas kas turi kuo pasidžiaugti yra laimingesnis, patrauklesnis ir įdomesnis, nei tas kuris vis burbuliuoja. Tokiam žmogui labiau sekasi, jis gaus geresnį darbo pasiūlymą nei koks surūgėlis,  jis bus pastebėtas kitos lyties asmenų ir susiras porą lengviau, nei koks bambeklis surauktu veidu, tokiam žmogui norėsis palinkėti sėkmės ir jis jos būtinai sulauks.

Todėl siūlau – nuo šiol, kiekvieną dieną  pasidžiaukite tuo ką jau turite ir pamirškite tai ko neturite. Pagalvokite kiek daug jūs esate pasiekę, kiek jau esate gavę per gyvenimą, kiek turite to ko jūsų tėvai ir seneliai net tikėtis nesitikėjo. Ir diena jūsų taps šviesesnė ir daug labiau jums tą dieną pasiseks, o jei dar ir ta kiekviena maža sėkme nepamiršite pasidžiaugti, tai tų pasisekimų tik daugės. Ir nereikia čia jokių mokslinių įrodymų. Bandykite ir patys tuo įsitikinsite.

Čia vienas paprastas pratimas, kuris padės treniruotis:

Pradėk kontroliuoti savo mintis. Jei pagalvojai apie kažką bloga, iškarto kaip atsvarą turi sugalvoti 3 gerus dalykus. Nesvarbu apie ką, svarbu kad jie neštų savyje gerą emociją. Žaisk tokį žaidimą, nebūk rimtas, taip bus lengviau.

Pvz.: važiuoji ryte į darbą ir pagalvoji: vėl tie kamščiai bjaurybės. Tada galvoji 3 gerus: – bet už tai geras gabalas per radiją groja, bet už tai darbe išgersiu skanios kavos, bet užtai galiu apžiūrėti šalia užstrigusią gražią panelę/vaikiną ir panašiai.

Žaidimas smagus ir lengva įsitraukti.

Iš pradžių bus sunkiau prisiminti, tačiau viskas ateina per tų pačių bandymų kartojimą .

Perjunginėk savo dėmesį kaip TV kanalus pulteliu.

Jei jauti kad pradėjai suktis nereikalingų minčių  karuselėje, perjunk kanalą, pradėk galvoti apie kažką kita. PRISIVERSK.

Keisk blogas mintis geromis, bandyk prisiminti bet ką, kas tik gali tave bent kiek pradžiuginti ir stenkis tą vaizdą arba mintį sukti galvoje, kuo labiau įsijausk.

Šis pratimas – tai pradžių pradžia, turi išmokti kontroliuoti savo minčių srautą bent minimaliai.

——————————————————————————-
————————– Aplankykite mano internetinę parduotuvę>
Alavijo kosmetika – tai kosmetika, kur visuose produktuose pagrindinis ingredientas – alavijai užauginti Kanarų salose. Be jų kosmetikoje naudojamos ir kitos natūralios veikliosios medžiagos. 80% produktų skirta brandesnėms moterims.aloe-vera-internetu

Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email

Pasidalink su draugais

Jums taip pat gali patikti

Nėra komentarų

Palikite komentarą

Palaukite...

Labas, džiaugiuosi, kad užsukote į mano tinklaraštį.

Gaukite visas naujienas ir dar daugiau, tiesiai į savo paštą. Pažadu neįkyrėti.